کارگاه طراحی و ساخت پهپاد

کارگاه آموزشی طراحی و ساخت پهپاد ویژه مدارس برای دانش آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم قابل ارایه است. دانش آموزان این دو مقطع با هر سطح آموزشی، می توانند در این دوره شرکت نمایند.

آزمون آنلاین شیمانا

 • دبستان تا دکتری
 • انتخاب مبحث آزمون به دلخواه
 • زمان بندی طبق استاندارد سازمان سنجش
 • کارنامه تفکیکی
 • پاسخ نامه تستی و تشریحی
 • مراقب هوشمند مجازی و...

دعوت به همکاری

شیمانا در راستای توسعه تعامل با اولیا آموزشی به ویژه معلمان، دبیران، مشاوران و اساتید از ابتدایی تا دکتری، در نظر دارد تعداد معدودی حساب کاربری رایگان در اختیار این عزیزان قرار دهد.

دیکشنری شیمانا

برگرفته از معتبرترین دیکشنری های لاتین شامل بیش از 109000 واژه لاتین. این دیکشنری دوطرفه است، یعنی هم قابلیت ترجمه فارسی به انگلیسی و هم انگلیسی به فارسی را دارد. جملات نمونه، فونوتیک، مترادف و متضادها، تلفظ صوتی، تاریخچه واژه و ... از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دیکشنری شیمانا است.

مولتی کوپتر مولتی کوپتر منتشر شده در پنجشنبه 1397/6/8 ساعت 19:32

کارگاه طراحی و ساخت پهپاد ویژه مدارس

کارگاه طراحی و ساخت پهپاد ویژه مدارس

با توجه به رشد روزافزون فناوری پرنده های بدون سرنشین، در بسیاری از کشورهای دنیا، دوره های طراحی و ساخت پهپاد در مدارس برگزار می شود. ما هم تصمیم گرفتیم تا این دوره ها را در ایران برگزار نماییم.

کارگاه آموزشی طراحی و ساخت پهپاد ویژه مدارس برای دانش آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم قابل ارایه است. دانش آموزان این دو مقطع با هر سطح آموزشی، می توانند در این دوره شرکت نمایند.

 

محتوای کارگاه طراحی و ساخت پهپاد ویژه مدارس

 این کارگاه در دو بخش تئوری و عملی به شرح زیر برگزار می گردد:

 
آموزش تئوری
 جلسه 1- معرفی پهپاد و انواع آن
 جلسه 2- ساختار شناسی پهپاد و معرفی اجزاء
 جلسه 3- دینامیک پایه ای پرواز
 جلسه 4- روش های مختلف طراحی پهپاد
 جلسه 5- انتخاب متناسب اجزاء جهت ساخت پهپاد بهینه
 جلسه 6 - آشنایی با قوانین و مقررات هوایی و ایمنی
 
کارگاه عملی
جلسه 1- شناخت اجزاء و قطعات و تفکیک در جعبه اجزاء
جلسه 2- آموزش لحیم کاری و کار با ابزار
جلسه 3- ساخت پهپاد بر اساس طراحی اولیه
جلسه 4- تنظیمات نرم افزاری
جلسه 5- آشنایی عملی با فرامین پروازی و اصول خلبانی
جلسه 6- پرواز پهپاد توسط دانش آموزان

 

جزئیات بیشتر

 •  تعداد ایده آل شرکت کنندگان در کارگاه 12 نفر است. که در 3 گروه 4 تیمی قرار می گیرند و هر گروه یک پهپاد می سازد.
 • بهتر است این کارگاه در 2 روز متوالی و از صبح تا عصر برگزار گردد. در صورتی که این موضوع برای مدرسه مقدور نبود امکان برگزاری دوره در 4 نیم روز نیز وجود دارد.
 • به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی نامه معتبر تحت نظارت اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران اعطا خواهد شد.
 • شهریه برگزاری این کارگاه برای حالت 2 روز متوالی 30 میلیون ریال و برای حالت 4 نیم روز 35 میلیون ریال است.
 • کارگاه برگزار شده در مدارس در پایگاه های اطلاع رسانی کارگروه پهپادهای غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی پوشش خبری خواهد شد.
 • مدرسین دوره مورد تایید کارگروه پهپادهای غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی می باشند.

نمونه پهپاد ساخته شده در کارگاه

  پهپاد مدارس

 

 

پهپاد مدارس

 

 

نمونه در حال پرواز

 

  پهپاد مدارس

 مدیران و اولیای محترم مدارس می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این کارگاه با مدیر این پروژه مهندس شریفیان به شماره 09121869975 تماس حاصل فرمایند.تازه های وبسایت

admin

admin

پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. 10 مهر مهمان السد قطر و بازی برگشت 1 آبان استادیوم آزادی. جالبه که اگه بره فینال باز هم بازی برگشت میزبان خواهد بود.

گزارش تصویری از حضور پهپاد سیرنگ در نمایشگاه آی فارم

گزارش تصویری از حضور پهپاد سیرنگ در نمایشگاه آی فارم

نمایشگاه آی فارم از تاریخ 21 تا 24 شهریور در شهرآفتاب تهران برگزار شد. این نمایشگاه مخصوص ماشین آلات و ادوات کشاورزی بود.
admin

admin

غرفه شرکت پرواز گستران نگارین سیرنگ در آیفارم

ai

ai

سامانه های پرسش و پاسخ به زبان های طبیعی یکی از زیر شاخه های پردازش زبان طبیعی محسوب می شوند. در زبان های غیرفارسی، به خصوص انگلیسی منابع متعددی موجود است که بر روی سامانه های پرسش و پاسخ به زبان انگلیسی کار کرده اند. اما در زبان فارسی پژوهش ها بسیار محدود است. توضیحات بیشتر

ai

ai

بیش برازش داده ها! چالشی فراگیر که در اکثر روش های یادگیری ماشین خودنمایی می کند. برای نمونه در یادگیری ماشین به روش درخت تصمیم دو دلیل اصلی بیش برازش داده ها یا همان overfitting داده های نویز آموزشی و داده های آموزشی ناکافی می باشد. بیشتر بخوانید

بیش برازش در درخت تصمیم

بیش برازش در درخت تصمیم

یکی از چالش های موجود در حوزه یادگیری ماشین، بیش برازش یا overfitting است. دلایل گوناگونی برای رخ دادن بیش برازش در روش درخت تصمیم وجود دارد که 2 تا از مهم ترین آنها عبارتند از: عمق زیاد درخت تصمیم و داده های آموزشی ناکافی
pahpad

pahpad

همراهان گرامی، دومین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی، ماشین آلات و صنایع وابسته iFarm در شهر آفتاب تهران در حال برگزاری است و تا 24 شهریور ادامه دارد. ما هم در این نمایشگاه حضور داریم و منتظر تشریف فرمایی شما هستیم. جزئیات بیشتر نمایشگاه

دومین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی iFarm

دومین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی iFarm

از تاریخ 21 تا 24 شهریور 1397 دومین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی، ماشین آلات و صنایع وابسته با نام مستعار iFarm برگزار می شود. این نمایشگاه امروز چهارشنبه آغاز به کار کرد.
drone

drone

یکی دیگر از کاربردهای غیرنظامی پهپادها، شرکت در عملیات امداد و نجات و کمک به تیم های انسانی است. از طریق ارسال غذا و دارو و یا وسایل نجات. بیشتر بخوانید.

کاربردهای غیرنظامی پهپاد مولتی کوپتر - امداد و نجات

کاربردهای غیرنظامی پهپاد مولتی کوپتر - امداد و نجات

معمولا عملیات امداد و نجات جنگی است علیه زمان. شما نیاز دارید تا عملیات نجات هر چه سریع تر و در آرامش کامل انجام شود.

کانال تلگرام شیمانا

برای ارتباط بیشتر با کاربران شیمانا و ارایه خدمات بهتر، کانال تلگرام شیمانا در تاریخ 6 بهمن 1394 راه اندازی شد.

در این کانال خدمات آموزشی متنوعی به صورت رایگان ارایه می شود.

پرواز عملیاتی پهپاد سمپاش

این هم پهپاد سمپاش! عکس هایی از تست و راه اندازی ش رو براتون میذارم. قرن 21 عصر فرمانروایی تکنولوژی محسوب میشه و این موضوع در تمام زمینه ها ورود پیدا کرده. مکان تصویر: مزارع چغندر در استان سمنان شهرستان شاهرود و روستای قدیمی نردین

مولتی روتور (مولتی کوپتر)

علت پیدایش مولتی روتورها تعداد قطعات متحرک اندک آنها بود. چراکه هر قدر تعداد قطعات متحرک در یک پرنده بیشتر باشد، پایداری و کنترل آن چالش برانگیزتر است.

به مولتی روتورها، دراون drone هم گفته می شود. مولتی روتورها بر اساس تعداد موتورهای آنها نام گذاری می شوند.

ربات های شیمانا در تلگرام

شیمانا خدمات آموزش و آزمون آنلاین خود را در فضای تلگرام نیز ارایه می دهد. برای استفاده از خدمات ربات های شیمانا، بر روی هر عنوان کلیک کنید.

پهپاد کشاورزی

پهپادهای کشاورزی در چند سال اخیر رشد خوبی در ایران داشته اند. از مزایای این گونه پهپادها سم پاشی با هزینه کمتر و در زمان کوتاه تر است. همچنین مصرف آب در این روش 10 درصد روش های سنتی است.

آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی

برای آَشنایی متقاضیان دریافت گواهینامه پایه سوم راهنمایی و رانندگی، آزمون های آنلاین به صورت استاندارد 30 سوالی و زمان 20 دقیقه ای به صورت کاملا رایگان برای شما تدارک دیده شده است.