آزمون آنلاین شیمانا

  • دبستان تا دکتری
  • انتخاب مبحث آزمون به دلخواه
  • زمان بندی طبق استاندارد سازمان سنجش
  • کارنامه تفکیکی
  • پاسخ نامه تستی و تشریحی
  • مراقب هوشمند مجازی و...

دعوت به همکاری

شیمانا در راستای توسعه تعامل با اولیا آموزشی به ویژه معلمان، دبیران، مشاوران و اساتید از ابتدایی تا دکتری، در نظر دارد تعداد معدودی حساب کاربری رایگان در اختیار این عزیزان قرار دهد.

دیکشنری شیمانا

برگرفته از معتبرترین دیکشنری های لاتین شامل بیش از 109000 واژه لاتین. این دیکشنری دوطرفه است، یعنی هم قابلیت ترجمه فارسی به انگلیسی و هم انگلیسی به فارسی را دارد. جملات نمونه، فونوتیک، مترادف و متضادها، تلفظ صوتی، تاریخچه واژه و ... از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دیکشنری شیمانا است.

هادی شریفیان هادی شریفیان منتشر شده در سه شنبه 1397/5/16 ساعت 18:21

آزمون یوس چیست؟

آزمون یوس چیست؟

آزمون یوس برای دانشجویان خارجی برگزار می شود که قصد ادامه تحصیل در ترکیه دارند.

YÖS nedir ? YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavı) lise sonrası yükseköğrenime devam etmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin seçilmelerini ve yerleştirilmelerini sağlayan sınavdır.

یوس چیست؟ یوس آزمونی است برای گزینش دانشجویان خارجی که برای مقطع بعد از دبیرستان، قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی ترکیه دارند. در ترکیه موسسات آموزش عالی(به ویژه دانشگاه های ایالتی) از این آزمون برای جذب دانشجویان متقاضی خارجی استفاده می کنند.

تا سال 2011 این آزمون به صورت متمرکز برگزار می شد اما پس از آن برخی از دانشگاه های بزرگ به صورت مستقل این آزمون را برگزار می کنند. جالب است بدانید که نتیجه برخی از این دانشگاه ها برای تعداد قابل توجهی از دانشگاه هایی که این آزمون را برگزار نمی کنند، معتبر است.

طبق قوانین داخلی ترکیه دانشگاه های دولتی تا 35 درصد و دانشگاه های غیردولتی تا 50 درصد از ظرفیت خود را می توانند به دانشجویان خارجی اختصاص دهند. که البته این درصدها، سقف ظرفیت است و معمولا میزان جذب از طریق آزمون یوس کمتر است.کانال تلگرام شیمانا

برای ارتباط بیشتر با کاربران شیمانا و ارایه خدمات بهتر، کانال تلگرام شیمانا در تاریخ 6 بهمن 1394 راه اندازی شد.

در این کانال خدمات آموزشی متنوعی به صورت رایگان ارایه می شود.

ربات های شیمانا در تلگرام

شیمانا خدمات آموزش و آزمون آنلاین خود را در فضای تلگرام نیز ارایه می دهد. برای استفاده از خدمات ربات های شیمانا، بر روی هر عنوان کلیک کنید.

پهپاد کشاورزی

پهپادهای کشاورزی در چند سال اخیر رشد خوبی در ایران داشته اند. از مزایای این گونه پهپادها سم پاشی با هزینه کمتر و در زمان کوتاه تر است. همچنین مصرف آب در این روش 10 درصد روش های سنتی است.

آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی

برای آَشنایی متقاضیان دریافت گواهینامه پایه سوم راهنمایی و رانندگی، آزمون های آنلاین به صورت استاندارد 30 سوالی و زمان 20 دقیقه ای به صورت کاملا رایگان برای شما تدارک دیده شده است.