کارگاه طراحی و ساخت پهپاد

کارگاه آموزشی طراحی و ساخت پهپاد ویژه مدارس برای دانش آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم قابل ارایه است. دانش آموزان این دو مقطع با هر سطح آموزشی، می توانند در این دوره شرکت نمایند.

آزمون آنلاین شیمانا

  • دبستان تا دکتری
  • انتخاب مبحث آزمون به دلخواه
  • زمان بندی طبق استاندارد سازمان سنجش
  • کارنامه تفکیکی
  • پاسخ نامه تستی و تشریحی
  • مراقب هوشمند مجازی و...

دعوت به همکاری

شیمانا در راستای توسعه تعامل با اولیا آموزشی به ویژه معلمان، دبیران، مشاوران و اساتید از ابتدایی تا دکتری، در نظر دارد تعداد معدودی حساب کاربری رایگان در اختیار این عزیزان قرار دهد.

دیکشنری شیمانا

برگرفته از معتبرترین دیکشنری های لاتین شامل بیش از 109000 واژه لاتین. این دیکشنری دوطرفه است، یعنی هم قابلیت ترجمه فارسی به انگلیسی و هم انگلیسی به فارسی را دارد. جملات نمونه، فونوتیک، مترادف و متضادها، تلفظ صوتی، تاریخچه واژه و ... از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دیکشنری شیمانا است.

هادی شریفیان هادی شریفیان منتشر شده در یکشنبه 1396/7/23 ساعت 18:14

تکنیک مدیریت حجم بالای دروس در سال کنکور

یکی از مشکلات که دانش آموزان سال چهارمی و داوطلبان کنکور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ ناتوانی در مدیریت صحیح کارها و برنامه‌ریزی است.

تمامی مشکلات مربوط به برنامه‌ریزی ناشی از عدم شناخت صحیح ما از مفهوم آن است و بیشتر داوطلبان تصور می‌کنند مفهوم برنامه‌ریزی، رسم جدول‌ها، خطوط و چهار خانه‌هایی است که اجبار به حبس درآن را داشته و نشاط و انعطاف‌پذیری در آن راه ندارد در حالی که برنامه‌ریزی، حرکتی هوشمندانه، منطقی و گام به‌گام برای رسیدن به اهدافی از پیش تعیین شده است.

برنامه‌های یک هفته‌ای تنظیم کنید

متخصصصان علم مدیریت و برنامه‌ریزی بر این باور هستند که "اگر ۲۰ درصد از زمان خود را صرف برنامه‌ریزی کنید،۸۰ درصد باقی‌مانده را با اطمینان گام برخواهید داشت. " در واقع اگر برای مطالعه و استفاده صحیح از وقت، برنامه‌ریزی کنیم، حرکت سریع‌تر و امکان دست‌یابی به آن‌چه که می‌خواهیم، بیشتر خواهد شد.

محمدرضا پور دستمالچی مشاوره تحصیلی در مورد روش‌های برنامه ریزی درسی با بیان اینکه چند مساله بر این روند تاثیر بسزایی دارد، گفت: مناسب‌ترین واحد زمانی در برنامه‌ریزی یک هفته است چرا که در طول یک هفته با بررسی رفتار خود بهتر می‌توانید به عدم تعادل‌ها در کار پی برد و افراط و تفریط را در برنامه شناسایی کرد.

وی افزد: می‌توان میانگین ساعت مطالعه خود را در روز مشخص کرده پس برای یک هفته برنامه‌ریزی کنید و پس از اجرای کامل هفتگی، آن را ارزیابی کرد.

این مشاوره تصریح کرد: با توجه به تفاوت‌های فردی داوطلبان از نظر بهره‌ی هوشی، پایه درسی، نقاط ضعف و قوت، عادت‌های مطالعه برنامه هر داوطلب با دیگران متفاوت است البته اصول و قواعدی وجود دارند که بین همه داوطلبان یکسان است.

با مطلعه روزانه در زمان صرفه جویی کنید

شاید بار‌ها تصمیم گرفته‌اید که درس هر روز مدرسه را بعدازظهر همان روز مطالعه کنید، اما تا به حال نتوانسته این اصل را رعایت کنید؛ برای این‌که برنامه‌ریزی به‌طور دقیق منطبق بر ویژگی‌های فردی و میزان کارآمدی وجود داشته باشد، با رجوع به فردی که شناخت کافی بر روحیه داوطلب داشته همچنین تخصص در برنامه‌ریزی دارد و با رعایت اصول برنامه‌ریزی، باید این کار را انجام داد.

پوردستمالچی عنوان کرد: مطالعه مباحث تدریس شده در همان روز علاوه بر یادگیری آسان‌تر و صرفه‌جویی در زمان به‌طور دقیق منطبق براصول یادگیری لایتنر بوده و بیش از ۷۵ درصد در به‌خاطرسپری برای مدت زمان طولانی‌تر مؤثر است پس به عنوان یک اصل بپذیریم که: «درس هر روز را در همان روز مطالعه کنیم.»

واحد‌های زمانی مطالعه را منطقی تقسیم کنید

بسیاری از پزشکان معتقد هستند که قدرت یادآوری به صورت بیولوژیکی به قدرت طراحی مغز بستگی دارد بدین‌معنی که مغز، مطالب ابتدایی و انتهایی را ساده‌تر و سریع‌تر یادآوری می‌کند. به‌طور مثال اگر ۴ ساعت بدون خستگی مطالعه کنید، فقط ۲ زمان بیشترین یادگیری را ایجاد کرده‌اید، اما با تقسیم کردن این زمان به واحد‌های منطقی، تعداد بیشتری از شرایط حداکثر یادگیری را ایجاد و درنتیجه، مطالعه‌ای با بازده بیشتر خواهید داشت.

این مشاور تحصیلی اظهار کرد: بهترین زمان مطالعه در حدود ۵۰ دقیقه است که با توجه به اهمیت ایجاد یک آهنگ فکری و نیز تهیهالگو‌های یادگیری هر واحد مطالعه، ۷۵ دقیقه در نظر گرفته خواهد شد که پس از هر زنگ مطالعه ۱۵ دقیقه به استراحت ذهنی می‌پردازیم و اگر برای مطالعه درسی بیش از ۷۵ دقیقه زمان نیاز باشدباید مطالعه آن را به زنگ بعدی و یا زنگ‌های آزاد موکول کرد.

وی گفت: ایجاد آهنگ فکری و بیشترین یادگیری باید هم‌زمان مورد نظر باشد بنابراین اگر کسی بگوید من در روز به جای ۱۰ زنگ ۷۵ دقیقه‌ای، می‌خواهم ۷۵ زنگ (واحد) ۱۰ دقیقه‌ای مطالعه کنم، ایجاد آهنگ فکری را در نظر نگرفته و واحد مطالعه نادرستی را انتخاب کرده است هرچند ممکن است برخی از داوطلبان اظهار کنند که باوجود مطالعه در زمان‌های طولانی، احساس خستگی نمی‌کنند، اما نباید فراموش کرد که احساس خستگی جسمانی با کاهش توانایی ذهن متفاوت است.

رعایت اصل انعطاف پذیری در برنامه درسی

شاید عمده‌ترین دلیل اجرایی نشدن برنامه، عدم انعطاف‌پذیری آن‌ها باشد؛ در یک هفته (واحد برنامه‌ریزی) حدود یک‌دهم کل ساعت‌های مطالعه را آزاد در نظر بگیرید. (به‌طور مثال جمعه‌ها صبح تا ظهر): در صورتی‌که بنا به هر دلیلی نتوانسته‌اید یکی از زنگ‌های برنامه‌ریزی شده را مطالعه کنید، به برنامه خود ادامه دهید تا زنگ حذف شده را در زنگ‌های آزاد جبران کنید.

تمام زنگ‌های مطالعه خود را اجرا نمودید، می‌توانید با توجه به زمان، زنگ‌های آزاد را به مطالعه‌ی درس‌هایی که در آن‌ها ضعف بیشتری دارید، تست‌زنی و یا تفریح بپردازید و با توجه به این‌که در اجرای برنامه‌ی هفته‌ی خود، خوب عمل نموده‌اید، انتخاب این‌که در زنگ‌های آزاد چه فعالیتی انجام دهید، به عهده‌ی خودتان است.

پوردستمالچی تصریح کرد: افراط در مطالعه از دلایل عمده مطالعه مقطعی است پس برای استمرار کار تا انتهای سال به‌طور مثال: پنج‌شنبه بعدازظهر به تفریح و انجام کار‌های مورد علاقه اختصاص پیدا کند هر چند ممکن است در ماه‌های ابتدایی به دلیل شور و شوق فراوان، توجهی به این موضوع نشود ولی بررسی تمامی داوطلبانی که در اواسط سال از بی‌حوصلگی و بی‌انگیزگی خود گلایه می‌کنند، نشان داد که بیش از ۸۵ درصد آن‌ها به نشاط روحی خود اهمیت نمی‌دادند. پس، تفریح سالم و ایجاد نشاط روحی حق داوطلب است.

روشی ۲۱ روزه برای انتقال مفاهیم درسی به حافظه بلند مدت

مرور به‌موقع و صحیح از مهم‌ترین عوامل در یادآوری مطالب است، اما تا قبل از آن در انتهای هر هفته بعدازظهر جمعه، یک‌بار همه مطالب مطالعه شده در طول هفته را مجدد مرور کنید و اگر در هنگام مطالعه با اشکالی مواجه بودید، آن را با دقت بیشتری بخوانید، این‌کار در انتقال مطالب به حافظه بلند‌مدت همچنین احساس رضایت‌مندی از جمع‌بندی هفتگی نقش مؤثری دارد.

این مشاور تحصیلی در مورد اهمیت مرور مطالب درسی عنوان کرد: در صورتی‌که درس‌ها در ساعت معینی در روز مطالعه شود پس از ۲۱ روز ذهن نسبت به آن موضوع شرطی شده و در آن ساعت، مطلب مورد نظر را بهتر یاد می‌گیرد و پس از ۲۱ روز در همان ساعت، مغز دارای توانایی قدرت تجزیه و تحلیل بیشتری خواهد شد.

وی تاکید کرد: رعایت ۲ نکته در مطالعه درس‌ها بسیار مهم است اول این‌که درس‌هایی را که علاقه بیشتری به آن‌ها نداشته مطالعه کرده و دوم این‌که درنهایت، ۲ درس اختصاصی (ریاضی- فیزیک- شیمی) بدون وقفه خوانده شود و به‌طور حتم پس از مطالعه ۲ درس اختصاصی، یک درس عمومی (ادبیات- عربی- معارف- زبان) در برنامه قرار داشته باشد.

به‌طور قطع، اجرای كامل يك برنامه، امكان‌پذيرنخواهد بود اما در بسياري از موارد اجرای 80 درصد از برنامه‌ تهيه شده نيز مشكل است با این وجود اگر اصول و قواعد را رعايت كنيم، می‌توان به بخش اعظمی از آنچه كه پيش‌بينی شده دست یافت.تازه های وبسایت

admin

admin

پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. 10 مهر مهمان السد قطر و بازی برگشت 1 آبان استادیوم آزادی. جالبه که اگه بره فینال باز هم بازی برگشت میزبان خواهد بود.

گزارش تصویری از حضور پهپاد سیرنگ در نمایشگاه آی فارم

گزارش تصویری از حضور پهپاد سیرنگ در نمایشگاه آی فارم

نمایشگاه آی فارم از تاریخ 21 تا 24 شهریور در شهرآفتاب تهران برگزار شد. این نمایشگاه مخصوص ماشین آلات و ادوات کشاورزی بود.
admin

admin

غرفه شرکت پرواز گستران نگارین سیرنگ در آیفارم

ai

ai

سامانه های پرسش و پاسخ به زبان های طبیعی یکی از زیر شاخه های پردازش زبان طبیعی محسوب می شوند. در زبان های غیرفارسی، به خصوص انگلیسی منابع متعددی موجود است که بر روی سامانه های پرسش و پاسخ به زبان انگلیسی کار کرده اند. اما در زبان فارسی پژوهش ها بسیار محدود است. توضیحات بیشتر

ai

ai

بیش برازش داده ها! چالشی فراگیر که در اکثر روش های یادگیری ماشین خودنمایی می کند. برای نمونه در یادگیری ماشین به روش درخت تصمیم دو دلیل اصلی بیش برازش داده ها یا همان overfitting داده های نویز آموزشی و داده های آموزشی ناکافی می باشد. بیشتر بخوانید

بیش برازش در درخت تصمیم

بیش برازش در درخت تصمیم

یکی از چالش های موجود در حوزه یادگیری ماشین، بیش برازش یا overfitting است. دلایل گوناگونی برای رخ دادن بیش برازش در روش درخت تصمیم وجود دارد که 2 تا از مهم ترین آنها عبارتند از: عمق زیاد درخت تصمیم و داده های آموزشی ناکافی
pahpad

pahpad

همراهان گرامی، دومین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی، ماشین آلات و صنایع وابسته iFarm در شهر آفتاب تهران در حال برگزاری است و تا 24 شهریور ادامه دارد. ما هم در این نمایشگاه حضور داریم و منتظر تشریف فرمایی شما هستیم. جزئیات بیشتر نمایشگاه

دومین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی iFarm

دومین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی iFarm

از تاریخ 21 تا 24 شهریور 1397 دومین نمایشگاه بین المللی صنعت کشاورزی، ماشین آلات و صنایع وابسته با نام مستعار iFarm برگزار می شود. این نمایشگاه امروز چهارشنبه آغاز به کار کرد.
drone

drone

یکی دیگر از کاربردهای غیرنظامی پهپادها، شرکت در عملیات امداد و نجات و کمک به تیم های انسانی است. از طریق ارسال غذا و دارو و یا وسایل نجات. بیشتر بخوانید.

کاربردهای غیرنظامی پهپاد مولتی کوپتر - امداد و نجات

کاربردهای غیرنظامی پهپاد مولتی کوپتر - امداد و نجات

معمولا عملیات امداد و نجات جنگی است علیه زمان. شما نیاز دارید تا عملیات نجات هر چه سریع تر و در آرامش کامل انجام شود.

کانال تلگرام شیمانا

برای ارتباط بیشتر با کاربران شیمانا و ارایه خدمات بهتر، کانال تلگرام شیمانا در تاریخ 6 بهمن 1394 راه اندازی شد.

در این کانال خدمات آموزشی متنوعی به صورت رایگان ارایه می شود.

پرواز عملیاتی پهپاد سمپاش

این هم پهپاد سمپاش! عکس هایی از تست و راه اندازی ش رو براتون میذارم. قرن 21 عصر فرمانروایی تکنولوژی محسوب میشه و این موضوع در تمام زمینه ها ورود پیدا کرده. مکان تصویر: مزارع چغندر در استان سمنان شهرستان شاهرود و روستای قدیمی نردین

مولتی روتور (مولتی کوپتر)

علت پیدایش مولتی روتورها تعداد قطعات متحرک اندک آنها بود. چراکه هر قدر تعداد قطعات متحرک در یک پرنده بیشتر باشد، پایداری و کنترل آن چالش برانگیزتر است.

به مولتی روتورها، دراون drone هم گفته می شود. مولتی روتورها بر اساس تعداد موتورهای آنها نام گذاری می شوند.

ربات های شیمانا در تلگرام

شیمانا خدمات آموزش و آزمون آنلاین خود را در فضای تلگرام نیز ارایه می دهد. برای استفاده از خدمات ربات های شیمانا، بر روی هر عنوان کلیک کنید.

پهپاد کشاورزی

پهپادهای کشاورزی در چند سال اخیر رشد خوبی در ایران داشته اند. از مزایای این گونه پهپادها سم پاشی با هزینه کمتر و در زمان کوتاه تر است. همچنین مصرف آب در این روش 10 درصد روش های سنتی است.

آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی

برای آَشنایی متقاضیان دریافت گواهینامه پایه سوم راهنمایی و رانندگی، آزمون های آنلاین به صورت استاندارد 30 سوالی و زمان 20 دقیقه ای به صورت کاملا رایگان برای شما تدارک دیده شده است.